SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coasters 6365748
*
nr 636 5748
Coasters
2 st. pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2010
kl 17:13:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 16:47:02
1
100 kr
25/4 22:34:41
2
200 kr
26/4 14:33:06
3
250 kr
26/4 17:00:29
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Coasters
nr 636 5748
Coasters
2 st. pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 16:47:02 | 1 | 100 kr |
25/4 22:34:41 | 2 | 200 kr |
26/4 14:33:06 | 3 | 250 kr |
26/4 17:00:29 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41